Bize en çok sorulan soru

Ekip Nakliyat neden yalnız ve yalnız,Türkiye - İtalya - Türkiye arasında taşıma yapan bir kuruluştur?

Bize hep bu sorulur. İş felsefemizi anlatarak cevaplayalım. İş ve yaşam hayatını iyi tanıdığınız ülkede hizmet verirseniz, o ülke ile çalışan kurumların iş ortağı, o ülkedeki taşımalarda da bir güvence olursunuz.

Şimdi sizlere düşünce yapımızı anlatabiliriz…

60’lı yılların sonlarına doğru Türkiye - İtalya arasında dış ticaret gelişmeye başladı. Ekip Nakliyat, bu iki ülkede yaşayarak, eğitim görmüş, insan özelliklerine, yaşam tarzlarına, lisanlarına onlar kadar sahip olan Alpaslan ailesinin düşünce, gözlem ve tecrübeleri sonucu gelişen ticari ilişkilere katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği bir kuruluştur.

Ekip Nakliyat ilk çalışmalarına, 1970’lerin başlarında Türkiye’nin ana ihracatı olan önce pamuk, iplik ve kumaşla karayolu taşımacılığına başladı. Sonraki yıllarda Türk sanayisinin gelişimi içerisinde, hazır giyim tekstil ürünleri, cam eşya ve kimyevi maddeler ihracatında karayolu taşıma sorunlarına bir çözüm oldu.

İtalya ile ülkemiz arasında artmakta olan sanayi yatırımlarının hacmi sonucunda, dokuma, tekstil, seramik sektörü gibi ve yan sanayi üreten büyük kuruluşların ve Türkiye’de doğmakta olan İtalyan orijinli otomotiv firmalarının da taşımalarının lokomotifi oldu. Konusunda dünya devleri arasında yerini alan Türk seramik sanayii kuruluşlarının ilk yatırımlarının taşımalarını yaptı.

İşte bu kuruluşların ilk karayolu taşımalarındaki gelişmeler, 1971’den beri bizim yaşam felsefemizi yönlendirmiş, ülkemizin gelişmesine paralel olarak kara taşımacılığı sektöründe büyümüş, enerjisi ve bilgi donanımıyla yalnız ve yalnız Türkiye - İtalya - Türkiye arasında hizmet vermeyi görev edinmiş bir kuruluşuz.

45 yıldır bu sektöre hizmet vermenin gururunu taşımaktayız. Ülke ekonomisinin yarım asıra yakın bir zamandır bize inanması ve güvenmesi bu sektörde kazanmış olduğumuz en büyük servet olarak hanemizde yerini almıştır.